Sonce, cvetoča narava in ptičje petje nas je že vabilo na izlet. Opogumili smo si in se odpravili na Parenzano iz Bertokov. Parenzana je urejena stara železniška proga, ki je povezovala Trst in Poreč. Imenujejo jo tudi Porečanka in Istrijanka. Otroci so bili opremljeni s svojimi nahrbtniki, ki so v sebi skrivali okrepčilno malico in pijačo za se odžejat. Zajčki, so se hitro pognali v dir in jih kmalu ni bilo več na spregled. Žabice in Račke so pa počasi hitele in uživale v dišečih cvetovih, poslušanju žuborečega potočka in drveče reke. Ujeli smo tudi melodije ptičjega petja. Otroci so že po poti spraševali, kdaj bomo malicali in so že nestrpno čakali čas za piknik. Ob Turistični kmetiji Mlin smo se okrepčali. Otroci so si med seboj delili dobrote, ki so se skrivale v nahrbtnikih. Dobro so se okrepčali, poznalo se je tudi za kosilo. Polni energije smo si vzeli čas še za raziskovanje okolice in reke Rižane. Lovili smo se po travniku, nabirali rožice in prepevali pesmice. Lepo je, ko se narava prebudi in nas povabi ven iz mestnega vrveža.

Ostali postovi

Teden otroka 2023

Letos smo v našem vrtcu obeležili teden otroka na temo “IGRE KOT NEKOČ” . Otrokom smo ob tednu otroka priredili lutkovno predstavo MUCA COPATARICA, spoznali

SODELOVANJE V PROGRAMU ZDRAVJE V VRTCU

V okviru programa ZDRAVJE V VRTCU smo v našem vrtcu tekom celotnega šolskega leta izvajali raznotere dejavnosti, preko katerih smo ohranjali in krepili naše zdravje.